Truizmem jest powtarzanie, że blog nie może być stworzony tylko pod Google – musi służyć także (albo przede wszystkim) czytelnikom. Tak więc jeśli prowadzisz stronę, pamiętaj, że każdy artykuł ma być zamieszczony na niej ze względu na czytelników, a nie robota Google. Na szczęście są pewnego rodzaju sztuczki, które możemy wykorzystać w taki sposób, by zarówno czytelnik był zadowolony, jak i my z rosnącej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Zatem…

Jak wypozycjonować Bloga?

Stwórz super bloga i naucz się jak szybko i skutecznie wypozycjonować własnego bloga w GooglePrzede wszystkim pamiętaj, że jeśli chcesz wypozycjonować swojego bloga na pewne słowo (frazę kluczową) to owo słowo (czy też fraza) powinny znajdować się na Twojej stronie w artykułach.

Zadbaj zatem o to, by pojawiały się one dokładnie w takiej postaci, w jakiej mają być widoczne w wyszukiwarce (a więc bez odmiany). Pamiętaj jednak, że przesada w żadnym kierunku nie jest pożyteczna – tych słów (fraz) nie może być ani za mało, ani za dużo. Zachowaj umiar – niech słowo kluczowe występuje maksymalnie co 4-5 zdań (niech to będzie 2-5% treści postu). Dobrze jest aby słowo kluczowe (fraza) pojawiło się już w pierwszym zdaniu artykułu. Zamieść je również na końcu tekstu.

Warto zwrócić uwagę na to, że dla Google pewne słowa są ważniejsze od innych – decyduje o tym znacznik przy danym słowie (frazie).  Tak  więc, jeśli wyróżnisz w jakiś sposób pewne słowo, lub frazę – będzie ono miało większą „moc”. Jak pewnie już się domyślasz – najważniejsze będą słowa zawarte w tytule artykułu. Unikaj jednak pokusy, by zawrzeć w nim tylko słowo (frazę) kluczową – zdecydowanie bardziej opłaca się mieć nieco dłuższy tytuł. Następnie Google bierze pod uwagę nagłówki artykułu, czy też śródtytuły (a więc to, co jest w znacznikach h1, h2 , h3 itd.)

Kolejnym zabiegiem, który możesz zastosować to podkreślanie słów kluczowych, możesz je  także napisać pogrubioną czcionką, albo kursywą. Opłacalne będą wszelkie zabiegi, które wyróżniają frazę, na której Ci zależy. Możesz także napisać je innym kolorem, albo wypunktować. Dla robota Google będzie to oznaczało, że to słowo (fraza) ma w artykule kluczowe znaczenie.

jak blogować i pozycjonować bloga w GoogleNie zapominaj także o tym, że Google „nie widzi” zamieszczonych przez Ciebie obrazków, ani nie wie, co jest na zamieszczonym filmiku. Opisz je zatem dokładnie w tytule, gdyż tytuł zostanie przez Google zaindeksowany. Jestem pewien, że nie muszę Ci już tłumaczyć, by w tym tytule zawrzeć słowo kluczowe, na którym Ci zależy.

Te zabiegi z pewnością pozwolą Ci poprawić wyniki Twojej strony w wyszukiwarce Google. Nie zapominaj jednak o tym, o czym napisałem na samym początku tego artykułu. Zamieszczany przez Ciebie tekst ma służyć przede wszystkim czytelnikom. Nie wstawiaj zatem słów kluczowych tylko po to, by je gdzieś wstawić – muszą one być spójną całością tekstu.

Zdecydowanie nie ma sensu zamieszczać słów kluczowych, które nie pasują do całości tekstu pod względem stylistycznym, czy też gramatycznym. Myśl zawsze o czytelniku. Możesz najpierw napisać swój tekst dla czytelnika, a później przeredagować go pamiętając o zawartych tu wskazówkach. Pamiętaj, że zawsze można przeformułować zdanie w taki sposób, by fraza kluczowa naprawdę pasowała w danym miejscu. Tylko zachowanie zdrowego dystansu między pisaniem do czytelnika, a pisaniem pod Google będzie w stanie zapewnić Ci miłość i jednych i drugich.

A jeśli chcesz poznać jeszcze więcej trików i technik pozycjonowania bloga, to polecam Ci szkolenie SEO Copywriting >>

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej informacji


Wordpress czy Blogger - o to jest pytanie


______________________________________________________

DARMOWE SZKOLENIE: Zawierające Proste i Skuteczne Techniki Specjalny Materiał Który Zaraz Otrzymasz Pokazuje…

… Jak w 6 Prostych Krokach Zbudować Dochodowego Bloga i Stworzyć Markę Prawdziwego Eksperta.

Kliknij W Poniższy Obrazek, Aby Otrzymać NATYCHMIASTOWY Dostęp:

 

(lub kliknij Tutaj i podaj swoje imię oraz Email, abym mógł wysłać Ci
dostęp do wszystkich materiałów!)


 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • jak wypozycjonować bloga
Zostań Blogerem 2.0