Całe szkolenie znajdziesz w tej kategorii >>

 

Czego potrzebujesz do blogowania

 

Oto krótkie podsumowanie rzeczy, które powinieneś przygotować przed startem.

Może Cię to zaskoczy, ale większość rzeczy, które potrzebujesz do blogowania na tym etapie już znasz. Brakuje tylko jeszcze kilku drobnych szczegółów, a resztę znajdziesz w swojej głowie.

 

Potrzebujesz czterech rzeczy:

  • Autora dla swojego bloga,
  • Miejsca w sieci na bloga,
  • Systemu do blogowania i…
  • Trochę pomocy na starcie.

 

Po pierwsze – Musisz zdecydować kto będzie pisać Twoje artykuły. Jest to bardzo ważne, jeśli nie chcesz pisać samodzielnie. Wówczas taka osoba będzie odgrywać bardzo ważną rolę podczas wyboru tematów i tworzeniuTwojego bloga.

Po drugie – Musisz koniecznie wybrać miejsce (sprawdź to>>), w którym postawisz swojego bloga. Radzę Ci, aby prowadzić bloga, którego trzymasz na własnym serwerze. Obojętnie czy dodajesz bloga do swojej strony firmowej, stworzysz w tym celu subdomenę lub zarejestrujesz zupełnie nową domenę (polecam) – Twój blog musi stać na domenie z której możesz w każdej chwili czerpać zyski.

Jeśli otrzymujesz dużą ilość odwiedzin z Google, ale Twoi czytelnicy lądują na stronie, która nie jest Twoja (np. www.twojanazwa.wordpress.com), to niestety możesz nie osiągnąć takich rezultatów, jakie mógłbyś mieć na własnej stronie.

Po trzecie – Potrzebujesz systemu do blogowania. Znajdziesz bardzo dużo darmowych i płatnych ofert na rynku. Informacje o plusach i minusach postrzegalnych platform do blogowania znajdziesz w Google. Osobiście polecam Ci skorzystać z Wordpressa w wersji instalacyjnej na serwerze.

Po czwarte – Istnieje jeszcze jedna rzecz, która moim zdaniem jest bardzo ważna. Na początku przyda Ci się trochę pomocy. Łatwo możesz wystartować, ale równie dobrze możesz od samego początku robić wszystko źle.

Rezultat?

Wyrzuciłeś pieniądze w błoto i musisz po kilku miesiącach powtórzyć cały proces od nowa.

Dodatkowo możesz stracić wszystko, co udało Ci się do tego czasu zbudować. Musisz zdecydować, czy sam będziesz szukać odpowiednich informacji, czy znajdziesz sobie po prostu jakiegoś doradcę.

Zrób to najlepiej przed startem.

 

Polecam również…


dekalog

 

Zostań Blogerem 2.0