Jak promować bloga cz.1 | cz.2 | cz.3 | cz.4

W pierwszej części pokazałem Ci 7 kroków na promocję Twojego bloga, natomiast dzisiaj zaczniemy od budowania pozytywnych relacji. A jeśli już teraz chcesz poznać najlepsze techniki pisania i zarabiania na Twoim blogu, to koniecznie musisz przeczytać poradnik Zostań Blogerem >>

 

Buduj Relacje z Równymi Sobie

Istnieje ważny powód, dlaczego tak napisałem – Zacznij budowę relacji z osobami, którzy są na podobnym etapie co ty.

Takiego blogera poznasz w chwili, gdy zobaczysz, że piszecie na podobne tematy, macie zbliżoną ilość czytelników, komentarzy oraz podobne osiągnięcia. Piszę o tym, ponieważ często zdarza mi się zaobserwować taki podstawowy błąd u początkujących osób: od samego początku swojej działalności chcą zaprzyjaźnić się z top liderami.

Szybka i skuteczna promocja Bloga

Te naprawdę znane blogi z pierwszej ligi są dosłownie każdego dnia zalewane całą masą wiadomości. Jednak czasami możesz natrafić na miłego i profesjonalnego blogera, który ma czas aby odpowiadać Ci osobiście (ale zdarzy się to raczej rzadko). Jeśli wyślesz do takiego blogera wiadomość bez jakiejś konkretnej przyczyny, to nie oczekuj prędko odpowiedzi – te osoby dostają po prostu za dużo pytań.

Szanse, aby zwrócić na siebie uwagę najlepszych blogerów masz tylko wtedy, gdy sam już będziesz jednym z nich. Jak tylko zaczniesz notować dużą ilość odwiedzin na swojej stronie, to będzie Ci znacznie łatwiej nawiązać relacje z tymi, którzy mają już całą masę czytelników – Na tym etapie będziesz już o krok od awansu do pierwszej ligi.

Jeśli czytasz te słowa, to prawdopodobnie jesteś gdzieś na początku swojej drogi. Dlatego dużo mądrzej będzie budować relacje z osobami, które są tam gdzie ty teraz. Blogerzy, którzy mają podobne cele do Twoich i porównywalną ilość czytelników, dużo szybciej będą skłonni nawiązać jakąś współprace.

Bardzo chętnie wymienią się z Tobą czytelnikami np. przez komentarze, wzajemne linkowanie, gościnne wpisy i przez budowę wspólnych kanałów komunikacji.

Natomiast jeśli będziesz mieć problem, aby przekonać innych o skuteczności tej metody, to postaraj się poszerzyć ich horyzonty i pokaż im link do szkolenia Zostań Blogerem.

Zobaczysz, że wrócą do ciebie bardzo szybko, aby koniecznie wymienić się z Tobą swoimi czytelnikami. Ponieważ prawdopodobnie po raz pierwszy w życiu dowiedzieli się, że obie strony mogą na tym skorzystać.

Przechodzimy teraz do bardzo ważnego punktu:

 

Buduj Sieci

Jeśli zwrócisz na siebie uwagę jakiegoś znanego bloga, to nie tylko on i jego znajomi dowiedzą się czegoś więcej o Tobie, ale również cała jego sieć kontaktów dowie się, że istniejesz. Ale to jeszcze nie wszystko!

Otrzymasz pośrednią lub bezpośrednią rekomendację. To jest bardzo istotne, ponieważ właśnie takie rekomendacje dadzą Ci dużą wiarygodność, a co za tym się kryje: większą ilość czytelników.

Ideą internetu jest tak naprawdę linkowanie. A jeśli jakiś bloger zacznie do ciebie linkować, to automatycznie poznasz wielu innych blogerów.

I może wśród nich znajdzie się jakiś profesjonalista, któremu spodoba się to co piszesz i w przyszłości umieści link do ciebie na swoim blogu. Ten proces będzie się powtarzać co pewien czas – musisz tylko znaleźć drogę do coraz to większych kanałów komunikacji.

 


______________________________________________________

DARMOWE SZKOLENIE: Zawierające Proste i Skuteczne Techniki Specjalny Materiał Który Zaraz Otrzymasz Pokazuje…

… Jak w 6 Prostych Krokach Zbudować Dochodowego Bloga i Stworzyć Markę Prawdziwego Eksperta.

Kliknij W Poniższy Obrazek, Aby Otrzymać NATYCHMIASTOWY Dostęp:

 

(lub kliknij Tutaj i podaj swoje imię oraz Email, abym mógł wysłać Ci
dostęp do wszystkich materiałów!)


 

Zostań Blogerem 2.0