Jak promować bloga cz.1 | cz.2 | cz.3 | cz.4

Nie bloguj samotnie

z tego artykułu dowiesz się jak szybko i skutecznie wypromować własnego blogaBardzo dużo blogerów wykorzystało popularność innych blogów, aby zostać zauważonym w swojej niszy. Dlatego jeśli nie będziesz budować relacji z innymi blogerami i nie zdobędziesz ich zainteresowania… to również nie będziesz mieć odpowiedniej ilości czytelników.

Budowanie relacji jest kluczem, aby dotrzeć do największych kanałów komunikacji. Chodzi o to, aby również w Internecie zdobyć nowych przyjaciół. Tak się składa, że blogerzy czytają przeważnie blogi, których autorów znają i oczywiście lubią. A jeśli Twój blog nie będzie czytany przez innych blogerów, to niestety zmniejszysz swoje szanse na dobre linki.

Istnieje kilka możliwości na budowanie tego typu relacji.

Oto kilka z nich:

  • Dodaj linki do swojego bloga…

To jest właśnie jeden z najlepszych sposobów, aby zyskać uwagę innych blogerów, czyli “najpierw dawaj – zanim cokolwiek dostaniesz”. Dodaj jakiś link do swojego artykułu, a Twój blog od razu pojawi się na radarze. A jeśli będziesz robić to dość często, to zostaniesz zauważony i możliwe, że otrzymasz link zwrotny… oczywiście jeśli masz wartościową treść.

 

  • Napisz maila aby się przedstawić

Wyślij do innych blogerów wiadomość i wytłumacz, dlaczego akurat to ich blog Ci się podoba. Chodzi o to, aby najpierw zacząć budowę relacji, zanim o coś poprosisz. Ale pamiętaj, że nie każdy bloger Ci odpowie, jeśli wyślesz im maila z prośbą o link. Osiągniesz zdecydowanie lepsze rezultaty, gdy najpierw zaczniesz budować relacje i dopiero później poprosisz o możliwość umieszczenia Twojego linka.

 

  • Zrób kilka wywiadów

Ta metoda naprawdę może zdziałać cuda. Robisz po prostu wywiad ze znanym blogerem i publikujesz go na swoim blogu. W większości przypadków taki bloger również u siebie doda link do tego wywiadu, aby rozpropagować ten artykuł wśród swoich czytelników. Dodatkowo zaczynasz budować w taki sposób pozytywne relacje.

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że taki wywiad można bardzo łatwo przeprowadzić i większość treści pochodzi właśnie od tego blogera – to jest świetny sposób, aby zdobyć wartościową treść i zbudować pozytywne relacje z profesjonalnym blogerem.

 

  •  Zrób wywiad wideo lub audio

Jest to trochę trudniejsze do wykonania, ale jeśli sobie poradzisz, to zyskasz wszystkie korzyści z poprzedniego punktu i dodatkowo czytelnicy usłyszą Twój głos lub nawet zobaczą jak wyglądasz – co pozwoli Ci wyróżniać się na tle Twojej konkurencji.

 

PS. A jeśli chcesz już teraz poznać najlepsze triki i techniki promocji bloga w sieci i zarabiania na nim, to kliknij w ten link i przeczytaj poradnik „Zostań Blogerem!” >>


 


______________________________________________________

DARMOWE SZKOLENIE: Zawierające Proste i Skuteczne Techniki Specjalny Materiał Który Zaraz Otrzymasz Pokazuje…

… Jak w 6 Prostych Krokach Zbudować Dochodowego Bloga i Stworzyć Markę Prawdziwego Eksperta.

Kliknij W Poniższy Obrazek, Aby Otrzymać NATYCHMIASTOWY Dostęp:

 

(lub kliknij Tutaj i podaj swoje imię oraz Email, abym mógł wysłać Ci
dostęp do wszystkich materiałów!)


 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • jak zostać blogerem
  • promowanie bloga
  • jak promować bloga
  • jak rozpromowac bloga
  • jak rozpropagować bloga
  • jak reklamować bloga
Zostań Blogerem 2.0