Jak promować bloga cz.1 | cz.2 | cz.3 | cz.4

Jak szybko i prosto wypromować bloga w Internecie?Istnieje bardzo dużo taktyk promocji bloga, ale zanim zdecydujesz się na wykorzystanie którejś z nich, polecam Ci koniecznie zadbać o wartościową treść. Ponieważ jeśli Twoi czytelnicy nie znajdą na Twoim blogu tego co ich interesuje, to niestety w taki sposób zmarnujesz tylko ich czas.

Twoim celem musi być po prostu budowanie pozytywnych relacji i oferowanie wartościowych treści. Dlatego na początku skoncentruj się na prostych metodach promocji bloga, aby stworzyć sobie  małe kanały komunikacji i buduj je tak długo aż uzyskasz dzięki temu dostęp do większych kanałów.

Użyj po prostu swoich najlepszych tekstów, aby pozyskać jak największą ilość czytelników. A gdy Twoje artykuły będą już na tyle dobre aby zdobyć uznanie szerszej publiczności, to wtedy zobaczysz, że nawet inni blogerzy zaczną sami je promować wśród własnej społeczności – jest to tzw. marketing wirusowy. Ty musisz po prostu uzbroić się w cierpliwość i ciężko pracować, aby z czasem dojść do takiego poziomu.

A oto 3 proste taktyki promocji bloga, które każdy może w prosty sposób wykorzystać…

Dzięki temu znacznie zwiększysz liczbę swoich czytelników:

  • Pisz komentarze na innych blogach
Zapewne już o tym słyszałeś, ale pisanie komentarzy naprawdę świetnie działa. Pokazałem Ci już jak się do tego zabrać – dlatego teraz koniecznie zadbaj o jakość swoich komentarzy i skoncentruj się na kilku tematycznych blogach.

Najlepiej jeśli stworzysz sobie konkretny plan działania. Pierwsze co możesz zrobić np. rano po włączeniu komputera, to napisać od 5 do 10 komentarzy na różnych bloga (oczywiście powiązanych tematycznie z Twoim). Taka rutyna jest bardzo ważna i może mieć duży wpływ na wzrost liczby Twoich czytelników.

  • Marketing na Forum
Tak samo jak z komentarzami również tutaj możesz dyskutować na przeróżne tematy (oczywiście związane z Twoim blogiem), aby zwiększyć w taki sposób ilość czytelników bloga. Tutaj panuje taka złota zasada: im więcej czasu i energii poświęcisz na to, aby stworzyć wiarygodny profil, tym łatwiej i szybciej wypromujesz swojego bloga i zbudujesz sobie markę eksperta.

Prowadzenie wartościowych dyskusji na 3 lub 4 forach internetowych, może stać się jednym z najlepszych źródeł ruchu na Twoim blogu.

Napisz solidny i wartościowy artykuł na jakiś bardzo ciekawy temat i zamiast publikować go na blogu, umieść go na 3 lub 4 najważniejszych forach internetowych. A jak dobrze pójdzie to pod każdym takim wpisem rozwinie się ciekawa dyskusja, a ludzie z czystej ciekawości będą przechodzić po więcej informacji na Twojego bloga (link dodaj w stopce).

  • Poczta pantoflowa
Może to być jedno z lepszych źródeł ruchu na Twoim blogu. I gdy teraz będziesz się zastanawiać, co napisać w kolejnym artykule, to zadaj sobie następujące pytanie: “Czy ludzie będą to polecać dalej?” I zrób wszystko co w Twojej mocy, aby napisać jak najlepszy artykuł, aby jak najwięcej osób chciało go promować.

Wspomóc może Cię tutaj przycisk z Facebooka “Lubię to”

Koniec części 5…

A jak Ty promujesz swojego bloga?

(oryginał znajdziesz na YouTube: Jak promować bloga)

Przy okazji:

Jeśli już teraz chcesz poznać najlepsze techniki pisania i zarabiania na Twoim blogu, to koniecznie musisz przeczytać poradnik Zostań Blogerem >>

 

 


______________________________________________________

DARMOWE SZKOLENIE: Zawierające Proste i Skuteczne Techniki Specjalny Materiał Który Zaraz Otrzymasz Pokazuje…

… Jak w 6 Prostych Krokach Zbudować Dochodowego Bloga i Stworzyć Markę Prawdziwego Eksperta.

Kliknij W Poniższy Obrazek, Aby Otrzymać NATYCHMIASTOWY Dostęp:

 

(lub kliknij Tutaj i podaj swoje imię oraz Email, abym mógł wysłać Ci
dostęp do wszystkich materiałów!)


 

Zostań Blogerem 2.0