Sama wartościowa treść, kapitalny design i świetnie przemyślana koncepcja nie wystarczą, aby Blog stał się lubiany i odwiedzany. Reklama dźwignią handlu powiadają i….. mają rację Ci, którzy tak powiadają.

Jak promować Bloga w taki sposób, aby było to naprawdę skuteczne ?

Poniżej przedstawiam kilka szybkich trików, które zapewnią Ci diametralny wzrost odwiedzin:

1. Pisz artykuły do stron z artykułami do przedruku.

jak wypromować blogaZyskujesz w trojaki sposób. Po pierwsze, jeśli trochę znasz się na pozycjonowaniu, to odpowiedni artykuł umacnia Twoją pozycję w wyszukiwarkach.

Drugą sprawą jest fakt, że wiele osób czyta tego typu artykuły.

Sprawa trzecia. Część z tych osób, które czyta te artykuły przedrukowuje je wraz z Twoimi linkami umieszczonymi w artykule na własną stronę WWW, która związana jest z tym tematem.

Taki użytkownik otrzymuje wspaniałą i darmową treść na Bloga, a ty zyskujesz na wizerunku + przez te linki pewna część osób wejdzie z jego strony na Twoją i w ten sposób również zyskujesz ruch.

 

2. Udzielaj się na forach

Mozolna działalność i nielubiana przez wielu blogerów, ale tylko dlatego, ponieważ robią to na siłę. Naprawdę zainteresuj się trzema, czterema forami i rób to z pasją. W końcu ich tematyka jest tematyką, którą się interesujesz. Pisz, udzielaj rzeczowych odpowiedzi, twórz własne posty, a w stopce oczywiście pozostawiaj link do własnej strony.

W chwili, w której będziesz uznawany na forum za eksperta bądź pewny, że wiele osób przez ten link wejdzie na Twoją stronę. Wartość SEO taki link również posiada, choć dość słabą.

 

3. Zostawiaj komentarze na innych Blogach

Oczywiście na blogach w ten lub inny sposób powiązanych tematycznie z Twoim. Najlepiej gdyby taki blog jak również Twój miał wtyczkę CommentLuv. Wtedy efekt jest najlepszy.

Jak promować bloga w ten sposób właściwie ?

Udzielaj wartościowych, merytorycznych komentarzy, które nie atakują autora danego artykułu. Nie musisz rzecz jasna zgadzać się z treścią samego artykułu i jeśli chcesz dać wyraz temu w komentarzu, to musisz pamiętać o tym, żeby była to konstruktywna krytyka od której nie czuć złych emocji. Raczej takie subtelne zwrócenie uwagi na szczegóły, których nie do końca jesteś skłonny zaakceptować.

Takie podejście jest właściwe i zapewni wiele przejść na Twoją stronę.

 

 

Paweł Grzech - jak zarabiać na blogu
Paweł Grzech
pawelgrzech.pl

 


 

Drogi przyjacielu,

Nazywam się Paweł Grzech i dosłownie za 5 minut pokażę Ci jak za pomocą programów partnerskich zarabiać kilka średnich krajowych prosto z domu i otrzymać specjalny system, który uczynił mnie niezależnym finansowo.

Kliknij w Zarejestruj Mnie i dołącz do Akademii eBiznesu:

 

Zostań Blogerem 2.0