Promocja bloga wcale nie jest tak skomplikowana, ale musisz to robić systematycznie i krok po kroku. Bądź cierpliwy i pamiętaj, że nagroda będzie dopiero na końcu.

Zatem…

Kilka prostych wskazówek na promocję blogaOd czego zacząć promocję bloga?

  1. Na początku załóż bloga i zacznij publikować wartościowe artykuły (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to koniecznie bierz się do roboty).
  2. Promuj na początku swojego bloga w małych kanałach komunikacji.
  3. Koniecznie i od samego początku zacznij budować listę adresową (jest to absolutna podstawa w eBiznesie).

Za pomocą swoich artykułów możesz stworzyć trwałą wartość, a liczba Twoich czytelników zacznie dzięki temu systematycznie rosnąć. Aż pewnego dnia wydarzy się coś nadzwyczajnego – jakiś ważny i szanowany bloger, jakaś duża strona albo serwis doda u siebie link do Twojego bloga. A może jakiś dziennikarz poprosi Cię o wywiad, jakiś Guru eBiznesu opublikuje Twój artykuł i wyśle do swojej listy kontaktów albo nawet otrzymasz zaproszenie do radia lub telewizji.

Obojętnie co miałoby się wydarzyć – będzie mieć to miejsce tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie ku temu jakiś powód. A powodem jest tutaj oczywiście wartość, jaką oferujesz na swoim blogu – czyli Twoja treść.

Gdy po raz pierwszy zgromadzisz wokół siebie większą społeczność (zwrócisz na siebie uwagę), to wtedy stwierdzisz (ponieważ będziesz mieć już dostęp do dużych kanałów komunikacji), że promocja bloga staje się coraz łatwiejsza. Oczywiście cały czas będziesz musiał pracować i produkować wartościowe informacje, ale z każdym nowym czytelnikiem będzie Ci coraz łatwiej zdobyć kolejnego. Marketing wirusowy bardzo Ci w tym pomoże – ludzie zaczną opowiadać innym o Twoim bloga, inni blogerzy będą o Tobie pisać itd., itd.

Oczywiście jest to niemożliwe, aby przewidzieć tutaj jednakowe rezultaty blogowania (u każdego będzie to wyglądać inaczej). Niektórzy już w pierwszych miesiącach mogą trafić w dziesiątkę i zarobić dobre pieniądze. Opublikują po prostu jakiś bardzo dobry artykuł, który zostanie zauważony przez znanego blogera i już otwierają im się drzwi do całej blogosfery.

Niestety taki scenariusz występuje bardzo rzadko – większość blogerów musi po prostu stopniowo przebijać się na szczyt. I to jest właśnie powód, aby cieszyć się nawet z małego przyrostu nowych czytelników i cierpliwie czekać na dzień, gdy natrafisz na jakieś dużo źródło ruchu – to jest tylko kwestia czasu.

 

Mieszaj różne strategie promocji bloga

Klucz do popularnego bloga, to stopniowe dodawanie kolejnych strategi promocji i wartościowa treść No dobra, to jak w takim razie zostać “dobrym” blogerem z dużą ilością czytelników?

Wykorzystaj po prostu potęgę kombinacji różnych technik promocji – zacznij od małych kanałów komunikacji  i wykorzystaj ten ruch aż natrafisz na jakieś większe źródło ruchu.

Twoim problemem na początku jest to, że nie masz dostępu do dużych kanałów i samodzielnie nie jesteś wstanie takiego stworzyć.

Natomiast jeśli już jesteś “dobrym” i poważanym blogerem z dużą listą kontaktów, to bez problemu będziesz mógł wykorzystać ten duży kanał komunikacji, aby o wiele szybciej i łatwiej wypromować swojego nowego bloga (dlatego od samego początku po prostu musisz budować listę kontaktów).

Za to jeśli należysz do tych blogereów, którzy na początku nie dysponują jakimś dużym źródłem ruchu, to powinieneś wykorzystać tą wiedzę, aby zmotywować się do pracy – po prostu działaj! Wtedy będzie Ci łatwiej.

Zacznij od mniejszych kroków i skoncentruj się na tym, aby stopniowo robić coraz to większe kroki – aż pewnego dnia natrafisz na coś naprawdę wielkiego.

I jeśli wtedy znajdziesz jakiś duży kanał komunikacji, to za jednym razem będziesz mógł mieć codziennie ponad 100 nowych czytelników. To może pewnego dnia się oczywiście skończyć, ale od tej chwili już nigdy nie spadniesz do 3, 4 nowych czytelników w ciągu dnia. Będziesz mieć minimum po 10 -15 nowych czytelników, ponieważ odnalazłeś źródło ruchu, które cały czas płynie.

Po tym jak zdobędziesz swoich pierwszych 100 czytelników, będzie Ci o wiele łatwiej pozyskać kolejnych 100. Za każdym razem gdy natrafisz na jakieś duże źródło ruchu, będziesz mieć coraz więcej nowych czytelników. I od tej chwili wszystko będzie już łatwiejsze. Tak działa kombinacja różnych strategi promocji bloga – jest to coś, co ma bardzo duży wpływ zarówno na jakość Twojego bloga jaki i na oszczędność pieniędzy.

A jeśli już teraz chcesz poznać najlepsze techniki pisania i zarabiania na Twoim blogu, to koniecznie musisz przeczytać poradnik Zostań Blogerem >>

 

 

Pozdrawiam,
Paweł Grzech

Pasjonat wszystkiego co ma związek z eBiznesem

 


______________________________________________________

DARMOWE SZKOLENIE: Zawierające Proste i Skuteczne Techniki Specjalny Materiał Który Zaraz Otrzymasz Pokazuje…

… Jak w 6 Prostych Krokach Zbudować Dochodowego Bloga i Stworzyć Markę Prawdziwego Eksperta.

Kliknij W Poniższy Obrazek, Aby Otrzymać NATYCHMIASTOWY Dostęp:

 

(lub kliknij Tutaj i podaj swoje imię oraz Email, abym mógł wysłać Ci
dostęp do wszystkich materiałów!)


 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • promocja bloga
Zostań Blogerem 2.0