Całe szkolenie znajdziesz w tej kategorii >>

 

Jak pisać poczytnego bloga?

Jak pisać poczytnego bloga?

 

Istnieje cała grupa osób, które nawet nie powinny myśleć o zakładaniu biznesowego bloga – przynajmniej nie powinny robić tego publicznie. Zatem sprawdźmy, kto nie powinien pisać bloga?

 

1. Ludzie, którzy nie mają na to czasu…

Jeśli masz problemy z organizacją swojego czasu albo masz za wiele na głowie prowadząc swój obecny biznes, to lepiej nie dodawaj sobie kolejnych obowiązków.

Jednak używając odpowiedniego systemu do blogowania, również i Ty znajdziesz czas dla swojego bloga. Przynajmniej wtedy, gdy znajdziesz chwilę na napisanie jednego i krótkiego maila. Artykuły na blogu mogą mieć tylko kilka lub kilkanaście zdań.

Ja bardzo lubię pisać, a moje teksty mają przeważnie od 500 do 3000 słów. Ty natomiast powinieneś publikować taką ilość informacji, która nie będzie sprawiać Ci problemów.

Aby zostać właścicielem wartościowego bloga powinieneś publikować teksty codziennie od poniedziałku do piątku – przynajmniej przez pierwszych 4 albo 6 tygodni. Wtedy świat blogerów zacznie brać Cię na poważnie i będziesz mógł stopniowo redukować ilość postów w tygodniu.

To będzie funkcjonować również wtedy, gdy poświęcisz tylko jeden dzień w miesiącu na napisanie kilku artykułów, które następnie zapiszesz do późniejszej publikacji.

Weź również pod uwagę to, że nie musisz koniecznie sam pisać artykułów. Możesz to przecież komuś zlecić.

Jednak jeśli jesteś jednoosobową firmą, to zastanowiłbym się dokładnie czy mimo tych wszystkich obowiązków nie wystartować ze swoim blogiem.

Dobre wyniki w Google są na 100% warte tej dodatkowej pracy.

 

2. Ludzie, którzy mają problem z pisaniem…

To również nie jest wystarczający powód, aby zrezygnować z pisania bloga. Po prostu nie jesteś jeszcze gotowy.

Jak dowiedzieć się, czy należysz do tej grupy?

Daj swojej rodzinie i znajomym przykładowe artykuły, które chcesz opublikować na blogu. Niech wystawią Ci ocenę np. od 1 do 6. Szóstka to celujący a jak dostaniesz jedynkę, to pisanie naprawdę nie jest Twoją mocną stroną.

Jeśli dostaniesz jedynkę albo mierny, to polecam Ci przejść jakiś kurs kreatywnego pisania. „Storyteller” czyli osoby, które opowiadają ciekawe historie (są również znakomitymi blogerami) – większość ludzi bardzo lubi czytać różne opowieści.

Kolejna umiejętność jaką warto nabyć, to nic innego jak copywriting. Twoje artykuły będą często porównywane do wiadomości, różnych nowinek i do rozmowy sprzedażowej. Jednak pamiętaj, aby nigdy nie używać bloga tylko i wyłącznie do samej sprzedaży. Podstawą powinno być oferowanie wartościowych materiałów w postaci artykułów, filmów video lub audio.

 

3. Ludzie, którym brakuje motywacji…

Bardzo przykry widok w sieci sprawiają opuszczone blogi. Ktoś kiedyś usłyszał, że blogowanie zapewnia dobre miejsca w Google, świetnie buduje relacje z klientami i zaczyna blogować… tylko po to, aby po kilku miesiącach się poddać.

Poszperaj trochę w Google to znajdziesz dużo takich stron (mimo, że z biegiem czasu spadają coraz niżej w rankingu wyszukiwarek).

Jak już zdecydowałeś się na pisanie bloga, to koniecznie zostań przy piłce. Jeśli sam nie dajesz rady, to poproś o pomoc. Tylko się nie poddawaj.

Zobaczysz, że po pewnym czasie zacznie Ci się to opłacać.

 

4. Ludzie, którzy potrafią tylko krytykować…

Spotkasz ich dosłownie wszędzie. Ktoś wypowiada się na jakiś temat i na siłę próbuje udowodnić swoje racje. Ale gdy sam trochę poszperasz i przeprowadzisz małe dochodzenie to nagle okazuje się, że nie stoją za tym żadne fakty ani doświadczenie autora.

Uważasz, że Marketing Sieciowy to piramida finansowa?

To zdradź nam dlaczego doszedłeś do takiego wniosku i podaj konkretne dowody. Jeśli chcesz pisać biznesowego bloga, to musisz to robić profesjonalnie i rzetelnie.

 

5. Spamerzy…

Jeśli Twój blog jest tylko mieszanką różnych tagów, które nie mają najmniejszego sensu, to jesteś na dobrej drodze, aby dostać od Google porządnego kopa w tyłek.

W taki sposób osiągniesz tylko jedno: będziesz irytować ludzi.

A jeśli zrobisz ze swojego bloga tylko zwykłą stronę sprzedażową, to nie masz szans na długotrwały sukces. Jak myślisz, jak Twoi czytelnicy na to zareagują?

Przestaną czytać.

To jest ogromna różnica, czy piszesz aby informować; czy publikujesz aby osiągnąć jakieś marketingowe cele; czy piszesz dla rozrywki lub sprzedaży.

Czasami uda się te wszystkie elementy wrzucić do jednego worka, ale nigdy nie możesz użyć jednej techniki pisania, jako narzędzia do wszystkiego.

Oczywiście możesz konstruować swoje artykuły w taki sposób, aby dostać z Google jak najwięcej odwiedzin, ale tylko wtedy, gdy Twoi czytelnicy będą otrzymywać w zamian praktyczne i wartościowe porady.

Jeśli masz problemy z publikacją artykułów, które przybliżą Cię do Twoich celów, to zatrudnij kogoś do pomocy albo skorzystaj z gotowych rozwiązań (jako bonus do tego szkolenia dostałeś 10.000 artykułów z prawami autorskimi do wykorzystania np. na Twoim blogu).

 

Polecam również…


dekalog

 

.

Zostań Blogerem 2.0