Skuteczny BlogPoprzednio (zobacz pierwszą część) omówiliśmy sprawę gotowości do ciągłego rozwoju, ciągłego podnoszenia jakości swoich usług, ciągłego sięgania coraz wyżej.

Mam nadzieje, że przeczytałeś ten artykuł i posiadasz już odpowiednie nastawienie i przekonanie o tym, że ciągła nauka jest niezbędna, jeśli chcesz osiągnąć sukces.

Przyjrzyjmy się więc kolejnym czynnikom.

 

Czynnik 2 – Pierwsze kroki

Jeżeli chcesz osiągnąć sukces musisz wyszukać odpowiednią dla siebie sprecyzowaną, wąską niszę, w której staniesz się ekspertem. O tym pisze niemal każdy e-marketer, niemal każdy o tym wie, a w dalszym ciągu przypomina to wszystko mówienie do ściany.

Nie zakładaj kolejnego klonu danej strony tylko dlatego, że ona osiągnęła sukces. Owszem może i Tobie dzięki temu kawałek tortu przypadnie w udziale, ale będzie to raczej marginalny kawałek. Zamiast klonowania innych stron i upodobnienia się do danego e-marketera wzoruj się na tym, co on robi. Innymi słowy dowiedz się:

  • Jak się promuje
  • Jakich technik używa do promocji
  • Jakie przeprowadza ankiety
  • Jakie przeprowadza akcje specjalne
  • Jakie organizuje konkursy
  • Jakie ma podejście do akcji charytatywnych
  • Kim są idole Twojego idola
  • Na co przykłada największą uwagę w swojej działalności itd.

Dzięki temu uświadamiasz sobie, co wpływa na sukces ludzi, których podziwiasz i dodatkowo uzupełniasz swoją wiedzę z zakresu tego, jak dobrze pisać na blogu, czy jak promować bloga.

Zauważ, że już w tym momencie jest powiązanie z czynnikiem zero. Nauka, to nie tylko szkolenia, ale i podpatrywanie najlepszych. Uświadomienie sobie, co jest najskuteczniejsze i zaadoptowanie tego do swojej własnej niszy.

 

GVO PolskaCzynnik 3 – Dobre zarządzanie swoim czasem

Istnieją trzy grupy blogerów:

– Grupa pierwsza, to ludzie, którzy przesadnie skupiają się nad którymś z aspektów prowadzenia bloga. Może być to przykładowo skupienie się na kwestii promocji. Oznacza to zaniedbanie spraw związanych z jakością oraz ilością treści i szeregu innych spraw.

Możesz mieć świetnie wypromowanego bloga, który jednak nie będzie zbyt popularny, ponieważ nie tylko sama promocja liczy się w prowadzeniu bloga. Działa to jednak w dwie strony, ponieważ skupiając się wyłącznie na zamieszczaniu jak najlepszej treści na portalu możemy prawie w ogóle nie przykładać wagi do promocji, a nawet najlepszy blog na świecie, który nie jest promowany nie będzie odwiedzany.

– Druga grupa dla odmiany robi coś totalnie przeciwnego, czyli skupia się na wszystkim. Każdego dnia pozycjonują, promują na social media, piszą artykuły, organizują konkursy, piszą nowy kurs itd. Wszystko naraz, a jeśli robi się wszystko, to wszystko co zostało zrobione jest do niczego. Nie ma na świecie osoby, która opanuje tak wiele zmiennych i się w niczym nie pomyli. Jest to po prostu niewykonalne.

– Grupa trzecia, to osoby, które doskonale zarządzają swoim czasem. Skupiają się zawsze tylko na jednej sprawie, jednak nie zapominają o żadnej.

Jak to możliwe ?

Wystarczy podzielić sobie odpowiednio swój czas pracy. Powiedzmy, że pracujesz nad blogiem 5 godzin dziennie i 5 razy w tygodniu. Daje Ci to 25 godzin do podziału. Możesz podzielić godziny, ale najlepiej po prostu przeznaczyć konkretne dni na konkretne czynności.

Dla przykładu: cały poniedziałek możesz spędzić nad pisaniem treści, które w ciągu tygodnia będą z automatu dodawane. Przez treści rozumiem artykuły, poradnik, maile itp. Generalnie wszystko, co czytają i/lub oglądają ( jeśli jesteś vlogerem ) Twoi odbiorcy.

Wtorek możesz przeznaczyć na pozycjonowanie i nie obchodzi Cię tego dnia żadne tworzenie treści. Nie zwracasz na to uwagi. Każdy dzień musi być odpowiednio zaplanowany. Wesz, że we wtorki robisz to i to, a w środy to i to.

Ustalone przez siebie zasady muszą być zasadami żelaznymi. Nie ma od nich żadnych odstępstw oprócz przypadków, w których dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz więcej czasu na jedną rzecz, a o wiele mniej na inną. Wtedy korygujesz plan tygodnia wedle uznania, aby później się do tego stosować.

Takie działanie zapobiega tworzeniu się bałaganu w Twoim umyślę, a co za tym idzie działa motywująco. Kiedy wszystko mamy uporządkowane, wtedy praca idzie znacznie łatwiej.

W tym szkoleniu znajdziesz więcej informacji o prowadzeniu, pisaniu i zarabianiu na blogu: zostań blogerem 2.0 >>

 

Paweł Grzech pisze bloga

 

 

 

 

 

P.S.

Drogi przyjacielu,

Nazywam się Paweł Grzech i dosłownie za 5 minut pokażę Ci jak za pomocą programów partnerskich zarabiać kilka średnich krajowych prosto z domu i otrzymać specjalny system, dzięki któremu stałem się niezależny finansowo.

Kliknij w Zarejestruj Mnie i dołącz do Akademii E-Biznesu:

Jak zarabiać na blogu

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostań Blogerem 2.0