A jeśli już teraz chcesz poznać najlepsze techniki pisania i zarabiania na Twoim blogu, to koniecznie musisz przeczytać poradnik Zostań Blogerem >>
Dzisiaj będzie trochę więcej materiału, tak więc zapraszam do lektury 🙂

Techniczna prezentacja:

Blogerzy, a szczególnie ci zaawansowani technicznie tworzą często bardzo fajne i wartościowe artykuły. W których za pomocą zrozumiałych słów, filmów, zdjęć i obrazków demonstrują rozwiązania różnych problemów.

Techniczne poradniki to instrukcje obsługi (może to być seria artykułów), które Zobacz jak pisać dobrego blogapokazują krok po kroku np. jak skutecznie pisać bloga. Często nawet zwykłe zdjęcie może opowiedzieć jakąś historię dużo lepiej od słów.

Dlatego bardzo wielu blogerów chętnie wykorzystuje tą techniką na swoich blogach. Pokazują w taki sposób, jak np. przerobić zdjęcie w Photoshopie, jak zainstalować WordPressa, jak obsługiwać jakieś konkretne programy, ale pokazują również proste rzeczy np. jak używać pocztę gmail itd.

Możesz tą technikę wykorzystać właściwie w każdej branży, w której są jakieś trudniejsze do zastosowania aplikacje. Bardzo fajnie działają tutaj instrukcje obsługi w formie graficznej lub filmów wideo.

Ja osobiście jestem zwolennikiem filmów, ale u ciebie jednak może to wyglądać zupełnie inaczej.

Pisz w tygodniu najlepiej od 3 do 5 artykułów i wykorzystaj jeden lub dwie techniki jednocześnie (filmy, artykuły, zdjęcia, audio). W taki sposób stworzysz podwaliny dla bardzo wartościowego bloga. Wszystko co musisz teraz dodać, to tylko efektywny marketing.

A gdy nauczysz się już zwracać w odpowiedni sposób do swoich czytelników… gdy te suche instrukcje przerobisz na interesujące opowieści i przedstawisz je w ciekawy sposób, to tym więcej będziesz mieć czytelników i sprzedasz więcej produktów. A co za tym się kryje – zaczniesz zarabiać na swoim blogu.

 

Punktowana lista:

Na pewno słyszałeś już o „5 krokach do…” „3 wskazówki na…” „10 sekretów…” itd. Zapewne już wiesz o co chodzi. Artykuły w takiej formie świetnie działają, a oto dlaczego:

  • Takie listy są łatwe do przyswojenia. Są bardzo często używane przez profesjonalistów i zawsze z tym samym rezultatem. Artykuły, które mają od 300 do 700 słów, z wieloma punkturami (wypunktowanie, engl. Bullets) i z interesującym nagłówkiem, przyciągają bardzo dużo czytelników. Prosta prezentacja najważniejszych faktów i przykuwający uwagę nagłówek, to najlepszy sposób na artykuł dla czytelnika, który bardzo szybko traci zainteresowanie.
  • Listy oferują dokładne instrukcje krok po kroku. Ludzie uwielbiają te listy promować wśród swoich kontaktów. Inni blogerzy często linkują do artykułów w formie punktowanych list, co oczywiście gwarantuje Ci dodatkową ilość odwiedzin.
  • Bardzo ważne. Twoje punktowane listy muszą spełniać wszystkie wymogi wartościowych artykułów. Muszą być ponadczasowe; powinny zawierać pomysły, które rozwiązują problemy innych; wskazówki, które Twoja publiczność może natychmiast wykorzystać w praktyce… tylko w ten sposób takie listy będą stanowić mocne fundamenty Twojego bloga.

 

Aby skutecznie zarabiać na blogu musisz oferować dużo darmowego ale zarazem wartościowego materiałuDarmowe Materiały:

To jest jedna z moich ulubionych metod.

Twórz krótkie dokumenty lub poradniki (2-10 str.), które demonstrują jakąś instrukcje obsługi. Albo serię artykułów, które rozwijają się i zmieniają w kurs – to jest naprawdę fantastyczna sprawa.

Masz kilka opcji do wyboru:

  • Na przykład eBook – Tworzysz dokument PDF, który można ściągnąć z Twojego bloga. Nie wątpliwie wielką zaletą tej metody jest to, że taki dokument jest szybko i łatwo dostarczany do Twoich odbiorców. Dodatkowo w zamian otrzymujesz adres email i możesz korzystać z zalet marketingu wirusowego.
  • Dzielisz wszystko na serię kilku artykułów i linkujesz między sobą. Możesz stworzyć dla nich odrębne kategorie i umieścić np. w swoim archiwum. Ja zrobiłem coś podobnego z serią artykułów pt. „Atrakcyjny eMail Marketing.”
  • A to lubię najbardziej. Bierzesz kilka artykułów i rozsyłasz je w określonych odstępach czasu, jako kurs eMail np. Przepis na Biznes MLM Online. Taki kurs może być w formie tekstu lub wideo.

Jeśli masz dylemat i nie wiesz, którą z tych metod wykorzystać, aby zaprezentować swoje materiały szerszej publiczności, to zastosuj wszystkie trzy.

Napisz eBooka, który będzie do ściągnięcia na Twoim blogu. Następnie napisz serię artykułów lub nagraj kilka filmów wideo i rozdawaj jako kurs eMail na autopilocie. W taki sposób dotrzesz do bardzo szerokiego grona publiczności.

Bardzo ważne w takiej koncepcji jest, aby oferować konkretne rozwiązanie na jakiś nurtujący problem. Oferowanie wartościowych i darmowych informacji, to bardzo potężna koncepcja, która zapewni Ci całą rzeszę wielbicieli.

 

Różne Teorie i Argumenty:

To jest również ciekawa koncepcja na tworzenie nowych informacji.

Przedstaw jakąś teorię oraz swoje argumenty!

Jeśli piszesz np. o polityce, to artykuł o komunizmie lub demokracji może wywołać ciekawą dyskusję na Twoim blogu. Ważne tylko jest, aby prezentować obiektywne spojrzenia na temat. Tylko nie powtarzaj po innych oraz wyrażaj własne i jedyne w swoim rodzaju przemyślenia.

 

Definicje:

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś jak założyć bloga i na nim zarobić, to świetnie trafiłeśW bardzo wielu niszach znajdziesz przeróżne rzeczy, których początkujące osoby nie znają albo nie potrafią robić. Na przykład jeśli jakaś metoda działania jest skomplikowana, to napisz artykuł lub nagraj wideo, które wyjaśnia co i jak. Dokładniej opisz jak można tą daną rzecz wykorzystać w praktyce itd., itd.

Dla ciebie może to się wydawać oczywiste, ale nigdy nie zapominaj, że jesteś już ekspertem. Dlatego postaraj się nowym osobą wytłumaczyć wszystko w możliwie najjaśniejszy sposób.

Jeśli istnieje dużo ciekawych i czasami nie zrozumiałych pojęć w Twojej niszy, to napisz artykuł, w którym je wszystkie wymienisz i krótko opisujesz. Lista takich definicji może być często polecana i używana przez innych blogerów.

Może zadajesz sobie teraz pytanie:

Po co mam to robić, jeśli większość pojęć jest już opisana i wyjaśniona na innych stronach?”

Oczywiście nie ma nic w tym złego, aby linkować do takich stron jak np. Wikipedia. Przede wszystkim wtedy, gdy dopiero tworzysz swoją markę eksperta. Jednak niektóre definicje są lepsze od innych. W taki sposób zatrzymasz czytelników dłużej na swoim blogu i zwiększysz ilość odsłon poszczególnych stron. A może nawet więcej zarobisz, ponieważ dasz swoim czytelnikom więcej okazji do kliknięcia np. w link partnerski lub reklamę AdSense.

Postaraj się opisywać jakieś ważne zagadnienia własnymi słowami. Dodatkowo opowiedz swoją historie, ponieważ w taki sposób podkreślisz własny styl. Dzięki temu zaczniesz budować z czytelnikami pozytywne relacje i będziesz wzbudzać zaufanie.

 

Pamiętaj:

Zawsze lepiej opłaca się używać własnych definicji w celu wytłumaczenia jakiegoś zagadnienia. W taki sposób zatrzymasz czytelników na swoim blogu i ludzie zaakceptują Cię jako eksperta w Twojej niszy.

PS. Jeśli podobał Ci się ten wpis, to kliknij w Lubię to na dole strony.

 


______________________________________________________

DARMOWE SZKOLENIE: Zawierające Proste i Skuteczne Techniki Specjalny Materiał Który Zaraz Otrzymasz Pokazuje…

… Jak w 6 Prostych Krokach Zbudować Dochodowego Bloga i Stworzyć Markę Prawdziwego Eksperta.

Kliknij W Poniższy Obrazek, Aby Otrzymać NATYCHMIASTOWY Dostęp:

 

(lub kliknij Tutaj i podaj swoje imię oraz Email, abym mógł wysłać Ci
dostęp do wszystkich materiałów!)


 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • gdzie najlepiej pisać bloga
  • o czym pisac bloga?
  • blog o czym pisać
Zostań Blogerem 2.0