Najlepsze metody zarabiania na bloguNa prowadzeniu bloga naprawdę można zarabiać, choć również wielu osobom się to nie udało. Jakie błędy popełnili Ci, którzy polegli i co zrobili inaczej Ci, którzy osiągnęli sukces ? Czy zarabianie na blogu, to kwestia szczęścia lub, jak to najłatwiej powiedzieć znajomości i zasobności portfela?

Prawda jest taka, że na blogu można zarabiać i może to zrobić każdy bez względu na to, jakie to ma rzekomo życiowe szczęście, jeśli w tego typu sprawy wierzy.

Nie liczą się również znajomości, czy zasobność Twojego portfela. Oczywiście te wszystkie czynniki sprzyjają ale nie są wyznacznikiem sukcesu.

 

Oto 2 pierwsze przykazania – Jak zarabiać na blogu:

  • Przykazanie 1: Nie będziesz mieć cudzych blogerów przed sobą….

Każdy dąży do duplikacji, powielenia znanych wzorców (poniekąd jest to bardzo dobry kierunek). W gruncie rzeczy każdy powinien mieć bloga na WordPressie, używać podobnych wtyczek, każdy powinien zbierać listę adresową, włączyć social media, jako kolejny kanał promocji itd.

To wszystko są jednak aspekty techniczne.

To, o co chodzi mi w tym chyba najważniejszym przykazaniu, to fakt, aby stać się indywidualnością. Stań się kimś innym, charakterystycznym. Oprócz kapitalnej wiedzy, którą oferujesz musisz się czymś wyróżniać. Jedni wyróżniają się nowinkami i przerzucają się typowo na Vlogi, inni dają więcej kapitalnej wiedzy, niż można się spodziewać, jeszcze inni mają przyciągający sposób przedstawiania tej wiedzy np. z poczuciem humoru w postaci komiksów.

Podglądaj mistrzów, ale tylko po to, aby później sam stać się indywidualnym mistrzem.

 

  • Przykazanie 2: Zabójcza precyzja

Nie pisz ogólnikami na temat ogólny. Blog ogólnie o piłce nożnej = blog o niczym. Oczywiście takie blogi zarabiają i to nie mało w większości na samym gigantycznym ruchu. Taki blog jest jednak obsługiwany przez kilkunastu ludzi, a pieniądze przeznaczone na promocje są często spore.

Dochodzi do tego jeszcze jedna sprawa…

Mało kogo obchodzi piłka nożna sama w sobie. Większość ludzi, którzy wchodzą na portal o piłce nożnej i tak ma dokładnie sprecyzowane poglądy na temat tego, komu kibicują. Zrób portal o danej drużynie. Wystarczy, że Lewandowskiego kupiłaby włoska Fiorentina, a wierz mi, że jeśli miałbyś już portal o tym klubie, to w takim wypadku mógłbyś liczyć już pieniądze. Tak, trzeba przewidywać trendy i czasem można przestrzelić, ale jest to o wiele lepsza metoda, niż walka z wiatrakami, którymi są duże portale informacyjne.

To samo przekłada się na każdą dziedzinę…

Mało kogo przykładowo obchodzi biznes, chyba że to jego własny biznes. Biznesmani chętnie poczytają na portalach informacyjnych różne wiadomości na temat biznesu, ale przede wszystkim każdego interesuje informacja z niszy, której gałąź obecnie zajmuje z wiadomych przyczyn.

Twoim zadaniem jest znaleźć nisze i stać się w oczach potencjalnych odbiorców prawdziwym ekspertem.

Więc jak zarabiać na blogu ? Najprościej rzecz ujmując być doskonale rozpoznawalnym specjalistom w wybranej, dochodowej niszy.

 

==========================================

Mam nadzieję, że udało mi się pokazać Ci przynajmniej po części, jak zabrać się za niektóre rzeczy – a jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o pisaniu bloga, promocji i zarabianiu na blogach, to zapraszam Cię na tą stronę:

Jak Zarabiać na Blogu (kliknij tutaj)…

==========================================

 

 

Paweł Grzech - jak zarabiac na blogu

Pozdrawiam serdecznie,
Paweł Grzech z pawelgrzech.pl

 


______________________________________________________

DARMOWE SZKOLENIE: Zawierające Proste i Skuteczne Techniki Specjalny Materiał Który Zaraz Otrzymasz Pokazuje…

… Jak w 6 Prostych Krokach Zbudować Dochodowego Bloga i Stworzyć Markę Prawdziwego Eksperta.

Kliknij W Poniższy Obrazek, Aby Otrzymać NATYCHMIASTOWY Dostęp:

 

(lub kliknij Tutaj i podaj swoje imię oraz Email, abym mógł wysłać Ci
dostęp do wszystkich materiałów!)

 

 

Zostań Blogerem 2.0