W poprzedniej części tego artykułu poznałeś dwa pierwsze przykazania, które mówiły nie tyle o sprawach technicznych, ale o pewnym specyficznym podejściu, które musisz przyjąć zanim założysz bloga, aby zacząć zarabiać w Internecie.

Wiesz już kim musisz się stać i co zrobić, więc zakładasz bloga w wybranej niszy i masz kilka pomysłów na promocje siebie + posiadasz fanatyczną wiedzę ( lub ciągle ją zdobywasz ) na temat niszy, w której piszesz.

(Instrukcja – jak zainstalować bloga na WordPressie…)

 

No dobra, pozostały nam ostatnie dwa przykazania – jak zarabiać na blogu ?

  • Przykazanie 3 – Profesjonalizm

jak zarabiać na bloguProfesjonalizm zawiera się w Twoim podejściu. Musisz dawać naprawdę wartościową wiedzę, mieć profesjonalnego bloga, na profesjonalnej domenie najlepiej z końcówką .pl.

Przed PL powinno znajdować się Twoje imię i nazwisko, a dodatkowo powinieneś mieć własny favicon, referencje osób, które Cię polecają, własnoręczny podpis pod każdym artykułem itd.

Oczywiście nie wszystko na raz. Chodzi przede wszystkim o to, żebyś zwrócił uwagę na szczegóły. Garnitur kupiony na miarę od tego, którego dostaniesz od krawca jest znacznie gorszy i znacznie mniej dopasowany i wiesz, że najlepsi profesjonaliści mają przeważnie garnitur od krawca, choć różnica jest bardzo subtelna ?

Szczegóły są wszystkim i to właśnie one zdradzają to, czy jesteś profesjonalistą, czy nie. Nie chodzi oczywiście o zwracanie się per pan/pani. Nie na tym to polega. Wręcz przeciwnie nie powinieneś tego robić, ale o tym zaraz.

Musisz zawsze jednak szanować zdania nawet swoich wrogów, ostatni zawsze odpisywać na maile z zapytaniem, chętnie dzielić się pomocą, odpisywać w ogóle na maile itp.

Powiem Ci coś, co już pewnie wiesz. Jedna niezadowolona osoba opowie 10 innym, jaki z Ciebie prostak, a jedna zadowolona może powiedzieć dwóm innym, że jesteś godny polecenia.

Ludzie o tym zapominają i kiedy piszę później do jakiegoś guru z zapytaniem, a on mnie za przeproszeniem olewa, to nie mam wcale o nim dobrego mniemania, a moja cała wykreowana wizja jego jako kogoś naprawdę fantastycznego całkowicie legnie w gruzach i nigdy już nie zostaje odbudowana.

Wystarczy czasem jeden głupi mail… chociaż musisz pamiętać o tym, aby nie dać wejść sobie na głowę. Sam dobieraj klientów i sam decyduj z kim będziesz współpracować, ale o tym napiszę innym razem.

 

  • Przykazanie 4 – Relacje

jak pisać blogaOczywiście możesz powiedzieć, że to zawiera się w przykazaniu poprzednim i pewnie nawet pierwszym. Poniekąd tak. Odbiór Ciebie jako osoby, która jest ekspertem, profesjonalistą i do tego jest charyzmatyczna bardzo szybko wyniesie Cię na szczyt. Jednak nie możesz zapominać o zwykłych relacjach z Twoją listą adresową, bo masz lub chcesz mieć taką listę, prawda ?

Cóż, jeśli miałbym wybrać jedną rzecz, która odpowiada na pytanie jak zarabiać na blogu, to wymieniłbym listę kontaktów.

W jaki sposób tworzyć relacje ? Trochę wyobraźni przyjacielu !

Twórz konkursy, dawaj za darmo wiedzę, zapraszaj na webinary, opowiadaj o ciekawych historiach, które Cię spotkały, pokazuj swoje osiągnięcia, zapraszaj do odwiedzenia zaprzyjaźnionych stron i….. sprzedawaj wartościową wiedzę, której potrzebują Twoi czytelnicy.

To już wszystkie 4 kroki do finansowego nieba odnośnie zarabia na blogu. Przyjrzyj się nim, przekalkuluj i łap wiatr w żagle.

 

==========================================

Mam nadzieję, że udało mi się pokazać Ci przynajmniej po części, jak zabrać się za niektóre rzeczy – a jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o pisaniu bloga, promocji i zarabianiu na blogach, to zapraszam Cię na tą stronę:

Jak Zarabiać na Blogu (kliknij tutaj)…

==========================================

 

 

Paweł Grzech - jak zarabiac na blogu

Pozdrawiam serdecznie,
Paweł Grzech z pawelgrzech.pl

 


______________________________________________________

DARMOWE SZKOLENIE: Zawierające Proste i Skuteczne Techniki Specjalny Materiał Który Zaraz Otrzymasz Pokazuje…

… Jak w 6 Prostych Krokach Zbudować Dochodowego Bloga i Stworzyć Markę Prawdziwego Eksperta.

Kliknij W Poniższy Obrazek, Aby Otrzymać NATYCHMIASTOWY Dostęp:

 

(lub kliknij Tutaj i podaj swoje imię oraz Email, abym mógł wysłać Ci
dostęp do wszystkich materiałów!)

 

 

Zostań Blogerem 2.0