Całe szkolenie znajdziesz w tej kategorii >>

,

„Blogi są obecnie jedną z najlepszych pod względem usability i pozycjonowania form stron WWW. Są to też wyśmienite narzędzia promocji, kontaktów z klientami i budowania świadomości marki.”
Piotr Majewski

 

jak-blogowacOkazało się, że blogi są jedną z podstawowych publikacji, które ukazują się w Internecie. Zaczęły dominować w świecie Internetu i ludzie coraz częściej sięgają do blogów niż np. do stron producenckich.

Odpowiedzmy teraz sobie na pytanie:

Po co Ci Blog?

 

Google i spółka kochają Blogi

Każda wyszukiwarka ma swój własny sposób, kolejność i algorytm, aby określić na jakiej pozycji wyświetli się Twoja strona.

Jednak możesz pomóc danej wyszukiwarce w ocenie Twojej strony, gdy będziesz regularnie i często produkować świeże i wartościowe materiały.

Idealnie w tej sytuacji sprawdzi się Twój blog.

 

Ludzie ufają Blogom

Blogi są popularne wśród internautów we wszystkich grupach wiekowych. Publikowanie, czytanie i komentowanie różnego rodzaju treści w sieci, jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym również wśród młodzieży.

Bardzo dużo osób czyta blogi nawet nie wiedząc, że jest to blog. Dlatego za wszelką cenę musisz pisać bloga. Nawet jeśli teraz nie czyta go tysiące osób – z biegiem czasu zacznie przyprowadzać do ciebie coraz to większą liczbę potencjalnych klientów i współpracowników.

Za pomocą bloga – tak samo jak z Newsletterem (tematem budowania listy kontaktów na blogu zajmiemy się trochę później) – możesz nawiązać pozytywne relacje ze swoimi czytelnikami.

 

Ciekawostka!

Blogi pod jednym względem znacznie przeważają nad Newsletterem – te publikacje faktycznie docierają do adresatów. Ponieważ nie istnieją tutaj żadne filtry antyspamowe, które mogą zablokować Twoją wiadomość. Nie ma tutaj również przepełnionych po brzegi skrzynek pocztowych.

 

Blogi są bardzo proste w obsłudze

A może siedzisz akurat przed monitorem komputera i walczysz z kodem HTML, aby zoptymalizować swoją nową stronkę? Widzisz, prowadząc bloga nie musisz nawet uczyć się języka HTML.

Możesz swojego bloga w każdej chwili aktualizować i co najważniejsze – wystarczy Ci do tego umiejętność pisania zwykłych maili.

Logujesz się po prostu do kokpitu bloga i piszesz swój artykuł.

Dodajesz pogrubienia, kursywy, podkreślenia tekstu, zmieniasz kolor i umieszczasz linki. Wszystko robisz dokładnie tak samo jak w Wordzie. Teraz wystarczy tylko kliknąć w „Opublikuj” i załatwione.

Blogowanie to zdecydowanie najszybsza i najłatwiejsza droga, aby zaoferować świeże i wartościowe teksty swojej publiczności.

 

Prawdopodobieństwo jest dosyć duże, że zanim zacząłeś czytać ten poradnik, nie wiedziałeś za dużo o blogach i o tym jak wykorzystać je w swoim biznesie.

Jedną z podstawowych rzeczy, które mnie tak mocno fascynują w blogach to fakt, że aby wystartować nie musisz wiedzieć tych wszystkich: dlaczego, po co, co i jak.

Również Twoi czytelnicy nie potrzebują fachowej wiedzy, aby np. zasubskrybować Twój kanał RSS i czytać Twoje artykuły. Tak naprawdę to większość z nich nawet nie wie, że czyta bloga. Twój blog wygląda dla nich jak „normalna” strona, ale z dużym naciskiem na: lepsza normalna strona.

Dodatkowe korzyści: Istnieje w cyberprzestrzeni bardzo dużo stron, od których otrzymasz gratisowy link tylko dlatego, że posiadasz wartościowego bloga.

Linki, a w szczególności te wartościowe (z popularnych stron i powiązanych tematycznie z Twoją) mogą zadecydować o czołowych pozycjach w Google i całej reszcie wyszukiwarek.

Jeśli próbowałeś kiedyś zdobyć wartościowe linki do swojej strony, to zapewne już wiesz, że zdobycie stu takich linków może potrwać kilka a nawet kilkanaście miesięcy – kolejny plus posiadania Bloga.

Jeśli uda Ci się stworzyć naprawdę wartościowego bloga, to nawet w zapełnionej niszy możesz w dość krótkim czasie wyrobić sobie markę prawdziwego eksperta.

 

Super! Wreszcie będziesz mieć więcej czasu na ważne sprawy

Nie będziesz już musiał się martwić, gdzie znaleźć nowych czytelników.

Jeśli będziesz prowadzić swojego bloga w odpowiedni sposób, to bez najmniejszych problemów dotrzesz do wykwalifikowanej publiczności. A jeśli spodoba się im Twoja twórczość, to prawdopodobnie zostaną Twoimi klientami a może nawet współpracownikami.

Ale spokojnie. To wcale nie oznacza, że możesz teraz porzucić swoje wszystkie czynności marketingowe i promocyjne. Dla ciebie oznacza to tylko tyle, że w znacznym stopniu polepszyłeś pozycję swojej strony (na odpowiednie słowa kluczowe) w wyszukiwarkach. I to w dużym stopniu automatycznie.

A piękne w tym wszystkim jest to, że za pomocą bloga możesz również zwiększyć oglądalność pozostałych swoich serwisów.

 

 

Polecam również…


dekalog

 

 

Zostań Blogerem 2.0