Dlaczego artykuły dla początkujących?Po co pisać bloga?

Bardzo dobre pytanie.

Przecież podstawy są tak naprawdę nudne, skoro przeważnie sami gonimy za najnowszymi trendami i technikami.

Przy czym niestety większość blogerów zapomina, że ich czytelnicy często mają dużo mniejszą wiedzę i mniej doświadczenia. Oni na początku szukają podstawowych wiadomości, a dopiero później przechodzą na wyższy stopień wtajemniczenia.

Istnieje kilka bardzo ważnych zalet tego typu artykułów.

 

Oto kilka z nich:

  • Artykuły, które zawierają informacje dla początkujących osób, tworzy się dużo łatwiej i szybciej.
  • W Internecie znajdziesz o wiele więcej materiałów dotyczących podstaw, dzięki którym zapełnisz własne artykuły dużą ilością przydatnych informacji.
  • Początkujące osoby stanowią dużo większą grupę docelową niż profesjonaliści.
  • Podstawowe materiały zachowują zazwyczaj swoją ważność przez dłuższy okres czasu niż najbardziej aktualne wskazówki dla ekspertów.

 

W taki sposób artykuł dla początkujących osób będzie jeszcze przez kilka lat użyteczny i widoczny w Google… podczas gdy artykuł z super zaawansowanym i tajnymi trikami, prędzej czy później straci na wartości ponieważ będą one już po prostu przeterminowane.

 

Należy jednak wziąć pod uwagę, że takie artykuły mają dużo większą konkurencje.

Dlatego koniecznie musisz przyjrzeć się swojej konkurencji i wyszukać wszystkie luki oraz błędy, aby później u siebie poprawić te niedociągnięcia i pisać lepsze teksty.

Do tego możesz również dodawać do swoich artykułów zdjęcia i przede wszystkim filmy wideo – jeśli jest taka możliwość. W taki sposób zwiększysz wartość swoich artykułów i szybciej wypromujesz swojego bloga.

Pamiętaj, aby odpowiednio zwracać się do swojej grupy docelowej – nie rzucaj na około jakimiś technicznymi terminami. A jeśli nie ma innej możliwości, to postaraj się je dokładnie wyjaśnić. Możesz to świetnie połączyć z glosariuszem (słowniczek) z poprzedniej części.

Linkuj również do dodatkowych źródeł – obojętnie, czy do swoich stron, czy do innych autorów. Ludzie będą Ci wdzięczni za wartościowe materiały i dodatkowe linki, które prowadzą do kolejnych informacji. Wtedy chętnie do Ciebie wrócą.

 

Podsumowanie

Też mi się to przytrafiło. Człowiek z czasem uczy się coraz więcej i na pewnym etapie traci niestety kontakt do mniej zaawansowanych czytelników… produkujesz po prostu za dużo zaawansowanych i skomplikowanych materiałów.

Musisz sobie to uświadomić i wyjść naprzeciw początkującym osobom z dużą dawką podstawowej wiedzy.

W taki sposób stworzysz wybuchową mieszankę artykułów zarówno dla początkujących jak i dla ekspertów.

 

Mam nadzieję, że udało mi się pokazać Ci przynajmniej po części, jak zabrać się za niektóre rzeczy – a jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o budowaniu internetowego biznesu, to zapraszam Cię na tą stronę:

Jak Blogować >>


______________________________________________________

DARMOWE SZKOLENIE: Zawierające Proste i Skuteczne Techniki Specjalny Materiał Który Zaraz Otrzymasz Pokazuje…

… Jak w 6 Prostych Krokach Zbudować Dochodowego Bloga i Stworzyć Markę Prawdziwego Eksperta.

Kliknij W Poniższy Obrazek, Aby Otrzymać NATYCHMIASTOWY Dostęp:

 

(lub kliknij Tutaj i podaj swoje imię oraz Email, abym mógł wysłać Ci
dostęp do wszystkich materiałów!)


 
 

Zostań Blogerem 2.0