Nie wszystko narazZaraz Ci pokażę krok po kroku jak skutecznie wypromować własnego bloga

W sieci istnieje dużo blogów, które nie potrafią dokładnie określić swojej grupy docelowej i chcą dotrzeć praktycznie do każdego.

Z psychologicznego punktu widzenia jest to nawet zrozumiałe – nie tak łatwo rezygnować z jakiejś części czytelników i dlatego fajnie jest, gdy każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety to zazwyczaj powoduje, że taki blog nie jest po prostu wstanie określić odpowiedniej grupy docelowej – przez co nie potrafi dobrze obsłużyć swoich czytelników.

Żadna z tych grup nie dostaje wtedy odpowiednio wartościowych materiałów i prawie nikogo to nie interesuje. Zresztą kto subskrybuje bloga, na którym interesuje go tylko 10-20% informacji?

 

Mniej oznacza więcej

To jest już bardzo nadużywany termin, jednak nadal kryje się za tym dużo prawdy. Blogi, które odnoszą najwięcej sukcesów nie chcą docierać do każdego tylko do konkretnej grupy docelowej.

Dla przykładu: zamiast pisać o piłce nożnej lepiej skoncentruj się na jakiejś konkretnej lidze lub nawet na jednym klubie… Zamiast pisać o wyścigach samochodowych pisz np. tylko o Formule 1.

Oczywiście są strony poświęcone np. ogólnie sportom motorowym, ale tam pracuje kilku lub kilkunastu redaktorów. Ty jako bloger powinieneś za to wybrać jakiś konkretny temat i oferować jak najwięcej wartości.

Do tego dochodzi również Google, które bardziej ceni sobie tematyczne blogi i umieszcza je wyżej w rankingu wyszukiwania.

 

Znajdź grupę docelową

Właśnie dlatego musisz znaleźć własną grupę docelowa. Na samym początku możesz co prawda blogować trochę szerzej, aby sprawdzić, jaka treść najlepiej dociera do Twoich czytelników.

Będziesz mógł wtedy również określić w przybliżeniu wielkość danej grupy i swojej konkurencji.

Następnie stopniowo należy skupić się na jednej lub dwóch grupach docelowych i oferować jej najlepszą na jaką Cię stać wiedzę. Zapewni Ci to znacznie większą ilość czytelników niż gdybyś próbował dotrzeć do każdego… co oczywiście do niczego nie prowadzi.

 

Podsumowanie

Może była to dla Ciebie bardzo ogólna wskazówka, ale faktem jest, że wielu blogerów popełnia na tym etapie rażące błędy. Jeśli to zawalisz, to nawet zabawa z SEO Ci nie pomoże.

Jeśli nie zbudujesz mocnych fundamentów pod swojego bloga, to niestety w przyszłości nie zdobędziesz zbyt wielu czytelników.

 

Mam nadzieję, że udało mi się pokazać Ci przynajmniej po części, jak zabrać się za niektóre rzeczy – a jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o budowaniu internetowego biznesu, to zapraszam Cię na tą stronę:

Jak Blogować >>


______________________________________________________

DARMOWE SZKOLENIE: Zawierające Proste i Skuteczne Techniki Specjalny Materiał Który Zaraz Otrzymasz Pokazuje…

… Jak w 6 Prostych Krokach Zbudować Dochodowego Bloga i Stworzyć Markę Prawdziwego Eksperta.

Kliknij W Poniższy Obrazek, Aby Otrzymać NATYCHMIASTOWY Dostęp:

 

(lub kliknij Tutaj i podaj swoje imię oraz Email, abym mógł wysłać Ci
dostęp do wszystkich materiałów!)


 
 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • najlepiej zarabiające blogi
Zostań Blogerem 2.0