W wielu artykułach przedstawiałem już różne techniki promocji bloga. Wiele z nich jest czasochłonnych i nużących, a inne wymagają nakładów finansowych. Jeżeli z tych powodów pytanie jak promować bloga dalej nie daje Ci spokoju, to poniższy tekst rozwieje Twoje wszelkie obiekcje, a to dlatego, ponieważ promocja bloga  nie musi być wcale nużąca.

 

promocja własnego bloga

 

Jednym z najlepszych obecnie sposobów na promocję bloga, jest wykorzystanie video.

To bardzo nowoczesne podejście jest tak naprawdę standardem w USA, które w e-marketingu wyprzedza Polskę o dobrych kilka lat.

Vlogi zdobywają coraz większą popularność i nawet jeśli nie jesteś przekonany do prowadzenia vloga, to wiedz, że praktycznie każdy e-marketer korzysta w jakimś stopniu z potęgi video.

Wiele osób przykładowo nagrywa ekran swojego komputera, gdy wykonuje jakieś czynności np. pokazuje jak obsługiwać WordPress.

Jeśli chcesz stworzyć kurs jak działa WordPress, to zauważ o ile lepszym rozwiązaniem jest zrobienie tego kursu w formie video.

Po pierwsze zajmie Ci to mniej czasu. Zamiast opisywać zawiłości oraz wklejać zdjęcia, co może zająć Ci kilka godzin, a czytającemu kilkanaście minut, to samo możesz pokazać na ekranie komputera w kilka minut.

Dzięki temu odbiorca o wiele lepiej przyswaja sobie wiedzę naśladując po prostu po kolei Twoje ruchy przez co o wiele więcej wyniesie z tego kursu. Ludzie lepiej uczą się obrazami – wiedza poparta obrazami  dociera znacznie głębiej do naszej podświadomości i jest o wiele trwalsza od słów.

Dzięki temu odbiorca szybciej się sam nauczy, a co za tym idzie będzie bardziej zadowolony. Forma video ma więc wiele plusów, a następnym jest to, że możesz udostępniać za pomocą e-Mail marketingu taki kurs w kilku częściach i jeszcze na tym zarobić (więcej szczegółów tutaj).

Możesz również udostępnić go na serwisach typu You Tube ( co w przypadku ebooka jest niemożliwe ), które będą kolejnym kanałem promocji przyciągającym wielu odbiorców do Twojej strony.

Możliwości wykorzystania video do promocji bloga są więc gigantyczne, a minusy… ?

  • Po pierwsze musisz przezwyciężyć swój własny strach przed wyrażeniem siebie na wizji.
  • Druga sprawa musisz mieć program do nagrywania ( ten problem nie jest aż tak wielki ) oraz spokojne miejsce, aby to nagrać, czyli zamykany na klucz swój pokój.  Mając to wykonaj zarys planu działania i po prostu działaj.

Czy to wielkie wymagania?

Na pewno nie i z całą pewnością dasz rade sobie w tej kwestii. Jeżeli jednak nie przekonałem Cię do tego tematu, to na koniec powiem jedną znaną prawdę.

Ludzie, którzy się ciągle uczą  osiągają sukces w rzeczywistości, w której żyją i w której przyjdzie im żyć. Ludzie, którzy myślą, że wiedzą wystarczająco, nie uczą się i są idealnie przystosowani do życia w świecie, który już minął.

Video to przyszłość, czy Ci się to podoba, czy też nie. Jeżeli nie chcesz zostać w tyle, to wręcz musisz panować to narzędzie.

 

 

Paweł Grzech - jak zarabiać na blogu

 

Pozdrawiam serdecznie,
Paweł Grzech z pawelgrzech.pl

 

 

 

_____________________________________________________

DARMOWE SZKOLENIE: Zawierające Proste i Skuteczne Techniki Specjalny Materiał Który Zaraz Otrzymasz Pokazuje…

… Jak w 3 Prostych Krokach Zbudować Dochodowego Bloga i Stworzyć Markę Prawdziwego Eksperta.

Kliknij W Poniższy Obrazek, Aby Otrzymać NATYCHMIASTOWY Dostęp:

 

(lub kliknij Tutaj i podaj swoje imię oraz Email, abym mógł wysłać
Ci dostęp do wszystkich materiałów!)

 

Zostań Blogerem 2.0