jak założyć blogaZanim założysz bloga musisz podjąć kilka innych bardzo ważnych i powiązanych z tym tematem decyzji. Przede wszystkim musisz być pewny swojej niszy. O tym jak dobrze dobrać niszę opiszę w innym artykule.

Jeżeli już doskonale wiesz, na jaki chcesz temat pisać, to teraz powinieneś wykupić domenę.

Sam zakup nie jest żadnym problemem, jednak warto tutaj wspomnieć o kilku istotnych rzeczach. Po pierwsze najlepszym rozwiązaniem będzie końcówka .pl ewentualnie .eu, .com, .com.pl. Inne końcówki nie wchodzą w grę.

Nazwa, którą wybierzemy również jest bardzo ważna i tutaj już tak prosto nie jest. Jeśli jesteś e-marketerem i jest to Twój pierwszy blog lub ma to być Twój najważniejszy blog, to wyboru nie masz i nazwa Twojej domeny będzie Twoim imieniem i nazwiskiem.

Jeżeli nazywasz się Jan Nowak, to nazwa Twojej domeny będzie brzmiała: jannowak.pl.

Dlaczego te dwa czynniki ( końcówka oraz imię i nazwisko w nazwie ) są tak ważne ?

Wielu ekspertów od SEO sądzi ( zdania oczywiście są podzielone ), że domeny z końcówką .pl lepiej się pozycjonuje w polskiej wersji Google. Końcówki pl są lepiej indeksowane dla odbiorców z polski, ponieważ są sygnowane typowo pod polskiego odbiorcę. Na temat pozycjonowania wyrosło wiele mitów, ale tak na dobrą sprawę pozycjonowanie = logika. Logicznym wydaje się więc fakt, że Google przywiązuje do tego znaczenie.

To jak promować bloga znajdziesz w innych artykułach na mojej stronie, ale wiedz, że pozycjonowanie jest jednym z najlepszych narzędzi służących do zwiększania ruchu na Twojej stronie. W związku z tym warto od samego początku sobie nie rzucać kłód pod nogi odnośnie tego tematu.

Drugą sprawą jest imię i nazwisko. Dlaczego jest to wręcz niezbędne w przypadku naszego najważniejszego bloga ?

Chodzi tutaj o kwestię wyrobienia własnej marki w sieci. Masz stać się osobą, która jest rozpoznawalna. Twoje imię i nazwisko ma się kojarzyć tak z Twoim tematem, w którym jesteś ekspertem jak nazwisko Paweł Krzyworączka kojarzy się z pozycjonowaniem, a nazwisko Jacek Dudzic z marketingiem sieciowym.

Oczywiście, jeżeli bardzo chcesz możesz wybrać jakąkolwiek inną nazwę domeny. W takim wypadku domena powinna być bezpośrednio powiązana z Twoim głównym słowem kluczowym lub nawet powinna być Twoim głównym słowem kluczowym i zarazem być czymś w rodzaju twarzy Twojego bloga. Tutaj ukryta jest również odpowiedź na pytanie jak pisać bloga, a jest nią mianowicie fakt, aby pisać dokładnie na sprecyzowany temat.

 

 

Paweł Grzech - jak zarabiac na blogu

Pozdrawiam serdecznie,
Paweł Grzech z pawelgrzech.pl

 


______________________________________________________

DARMOWE SZKOLENIE: Zawierające Proste i Skuteczne Techniki Specjalny Materiał Który Zaraz Otrzymasz Pokazuje…

… Jak w 6 Prostych Krokach Zbudować Dochodowego Bloga i Stworzyć Markę Prawdziwego Eksperta.

Kliknij W Poniższy Obrazek, Aby Otrzymać NATYCHMIASTOWY Dostęp:

 

(lub kliknij Tutaj i podaj swoje imię oraz Email, abym mógł wysłać Ci
dostęp do wszystkich materiałów!)

 

 

Zostań Blogerem 2.0